Czy kwiaciarnie są wciąż otwarte? Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Czy kwiaciarnie są wciąż otwarte? Jak aktualnie wygląda sytuacja?

Czy kwiaciarnie są wciąż otwarte? Jak aktualnie wygląda sytuacja? 1555 1037 admin

Wiemy doskonale, że nie możemy się już przyzwyczaić do dni oraz godzin otwarcia poszczególnych sklepów czy też punktów usługowych. Wszystko to wynika z obecnej sytuacji.  Po pierwsze wprowadzono niedziele niehandlowe, a na dodatek cały czas trwa pandemia koronawirusa i wprowadzane są czasowe locdowny. Jak w tym wszystkim kształtują się godziny otwarcia kwiaciarni? Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Czy kwiaciarnie są otwarte w niedziele niehandlowe?

Większość niedziel w naszym kraju to niedziele niehandlowe. W związku z powyższym jest mocne ograniczenie w handlu. Zajmujemy się obecnie tematem kwiaciarni, a wiec warto się na nich skupić. W niedziele niehandlowe wszystkie kwiaciarnie znajdują się w galeriach handlowych obowiązkowo muszą być zamknięte. Nie ma możliwości, aby były otwarte. Jest to nielegalne.

Jednak wszystkie kwiaciarnie, które chociażby znajdują się przy ulicach miast, na rynkach czy też w innych miejscach, które nie są galeriami zazwyczaj są otwarte w niedziele. Oczywiście nie jest to obowiązkowe. Jest to zależne od właściciela kwiaciarni.

Lockdown a otwarte kwiaciarnie

Lockdown to dla nas coś nowego. Są to wszelkie obostrzenia oraz ograniczenia, które wprowadzane są w celu powstrzymania pandemii koronawirusa. W naszym kraju kształtują się one różnie. W zależności od liczby przypadków zachorowań są podejmowane rządowe decyzje. Jeśli mamy do czynienia z twardym lockdownem to zamknięte są galerie handlowe. Otwarte mogą w nich być jedynie apteki, sklepy spożywcze czy też drogerie. Wszystko inne musi być zamknięte. W związku z tym wszystkie kwiaciarnie, które znajdują się w galeriach również obowiązkowo są zamknięte.

Znowu inaczej to wygląda w przypadku kwiaciarni, które się znajdują poza galeriami. Takie punkty mogą być otwarte, ale z jednym małym „ale”. Miejsca te muszą przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa. W zależności od powierzchni kwiaciarni klienci muszą wchodzić pojedynczo czy też po dwie czy też maksymalnie trzy osoby. Co więcej koniecznie przed wejściem do kwiaciarni należy zdezynfekować ręce oraz założyć maseczkę ochronną.

Musimy pamiętać, że jest to wszystko dla naszego dobra. Im bardziej będziemy się dostosowali oraz dbali o swoje bezpieczeństwo, tym szybciej wyjdziemy z tego kryzysu i będziemy mogli żyć normalnie. Liczymy, że już wkrótce nie będziemy niczym ograniczani. Będziemy mogli korzystać nie tylko z kwiaciarni, ale także z innych sklepów oraz punktów usługowych bez żadnych ograniczeń. Już nie możemy się doczekać końca tego wszystkiego.

Przypominamy

 

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia

Kwiaciarnia Piwonia nie znajduje się w galerii handlowej, dlatego jesteśmy cały czas otwarci mimo wielu obostrzeń. Wyjątkiem są niedziele niehandlowe – wtedy to jesteśmy zamknięci. W naszej kwiaciarni na dzień dzisiejszy tj. 06.04.2021  może przebywać jednocześnie dwóch klientów.